Моніторинг якості дошкільної освіти

загального типу

міської ради м.Кропивницького Кіровоградської області

на початок 2022/2023 навчальний рік

Цілісність освітнього процесу в Кропивницькому закладі дошкільної освіти (ясла-садок) №2 загального типу м.Кропивницького міської ради Кіровоградської області (далі ДНЗ №2) є забезпечення реалізації Базового компонента дошкільної освіти, яке у 2019/2020 навчальному році здійснюється  через освітню програму для дітей дошкільного віку «Дитина».

Актуальним  питанням освітнього процесу ДНЗ №2 є організація системи моніторингу якості дошкільної освіти, зокрема - розвитку компетентностей дошкільників з усіх освітніх ліній Базового компонента дошкільної освіти  України.

Моніторинг   - (від анг.  monitoring) означає контроль - це комплекс заходів,  які забезпечують системний  довготривалий контроль за станом та тенденціями розвитку кожної дитини. Він є необхідною складовою освітньої діяльності педагога. Завдяки моніторингу педагог може з’ясувати, чи у правильному напрямі він здійснює освітній процес, і вчасно внести потрібні корективи.

Основним документом, який регламентує проведення моніторингу в дошкільній галузі, є наказ Міністерства освіти і науки  України від 11.04.2008 р. № 309 «Про проведення моніторингу стану дошкільної освіти».

Нормативно – правові документи:

1. Закон України «Про дошкільну освіту»;

2. Указ Президента України від 04.7.2005р. № 1013 «Про невідкладні заходи щодо забезпечення функціонування та розвитку освіти і Україні» ;

3. Указ Президента України від 20.03.2008 № 244 «Про додаткові заходи щодо підвищення якості освіти в Україні»;

4. Постанова Кабінету Міністрів від 14.12.2-11 № 1283 «Про затвердження порядку проведення моніторингу якості освіти»;

5. Наказ МОН України від 03.11.2014 № 1255 «Про утворення робочої групи з розроблення критеріїв визначення рівня розвитку дитини за Базовим компонентом дошкільної освіти та інструментарію їх практичного застосування;

6. Наказ МОН України від 17.06.2013 №772 «Про затвердження орієнтовних критеріїв оцінювання діяльності дошкільних, загальноосвітніх, професійно-технічних навчальних закладів»;

7. Додаток 1 до наказу МОН №772 від 17.06.2013 «Орієнтовні критерії оцінювання діяльності дошкільних навчальних закладів».

Метою моніторингу є вивчення стану реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти, стану організації освітнього процесу в

ДНЗ №2.

Поставленні завдання моніторингового дослідження дозволять:

1. Виявити якість практичної реалізації завдань Базового компонента дошкільної освіти та отримати об’єктивну інформацію про рівень сформованості життєвої компетентності дошкільників ДНЗ №2 .

2. Дослідити рівень засвоєння програмового матеріалу дошкільниками

ДНЗ №2  відповідно до Базового компонента дошкільної освіти, освітньої програми для дітей дошкільного віку «Дитина».

3. Провести порівняльний аналіз відповідності фактичних результатів протягом 2019/2020 навчального року, щодо сформованості компетенції дошкільників за 7-ма освітніми лініями складових Базового компонента.

4. Надати рекомендації педагогам та батькам дошкільників ДНЗ №2  стосовно визначення шляхів покращення якості дошкільної освіти, спираючись на результати моніторингу.

На сучасному етапі переходу закладів освіти на навчання дітей з шестирічного віку особливого значення набуває забезпечення їхньої готовності до школи. За даними психолого-педагогічної науки, успішне навчання в школі можливе лише за умови, що на момент вступу дитина набула відповідного особистісного, інтелектуального та фізичного розвитку. Тому аналіз результатів психологічного обстеження проводився з метою виявлення рівня готовності до шкільного навчання.

Результати моніторингу групи №3 ДНЗ  №2 «Ятранчик»

2022 – 2023 н. р.

№ п\п

Рівень

1 оцінювання

2  оцінювання

1.

низький

2.

середній

8

3.

достатній

20

19

4.

високий

6

34

За результатами вивчення освітньо - виховного процесу формулюються висновки, складаються пропозиції. Вивчення стану навчально-виховної діяльності, результативності роботи педагогічного колективу здійснюється за допомогою різних видів контролю, а саме: спостереження за діяльністю

педагогів, анкетування педагогів та батьків, аналізу відкритих занять, аналізу стану фізичного та психічного здоров’я дітей.

Про якість засвоєння програми «Дитина», рівень досягнення державних стандартів дошкільної освіти свідчать позитивні результати підсумкової діагностики.