Щеплення: за і проти

Щеплення: "за" і "проти"

Щеплення: за та проти"Бути, чи не бути?" - це питання виникає одразу, коли мова заходить за щеплення. Раніше щеплення робили по графіку та без проблем. Всі батьки знали, що у дитини може бути після нього легке нездужання, але також і знали, що щеплення треба зробити, щоб потім не мати проблем із хворобою в її тяжчому прояві.

Сьогодні ж, коли в пресі з’являєтья інформація про ускладнені, або й смертельні випадки після зробленого дитині щеплення, батьки все частіше починають на свій страх та ризик відмовлятись від цієї процедури.

Для чого робиться щеплення дітям до року?
Щеплення - це підготовка організму до зустрічі із загрозливими вірусами. Імунітет навонародженого ще не вміє захищатись від інфекцій на кшталт коклюшу, туберкульозу, краснухи, стовбняку, поліомієліту тощо. Тому задача щеплення не допустити зараження організму дитини і уникнути можливих ускладнень після перенесеної хвороби.

Непідготовлена імунна система виробляє антитіла до вірусу не раніше, ніж через 3-7 діб після зіткнення з вірусом, тому дитина захворіває. А "приручений" елемент вірусу, який містить вакцина, активує клітин-захисників та підвищує загальну опірність організму. Так організм проходить так зване тренування і виробляє щось на зразок пам'яті про цей вірус. Це означає, що в майбутньому, якщо дитина стикнеться з цим вірусом, клітини-захисники вступлять в дію одразу та не допустять проникнення вірусу в організм. Час виникнення антитіл знижується з 3-7 діб до 12 годин.

Зазвичай, вакцинація робиться на кілька років. Через деякий час треба робити повторну вакцинацію, щоб поновити захист організм від вірусу.

Щеплення - це обов'язкова процедура
На сьогоднішній день щеплення є обов’язковою процедурою. Без підтвердження з поліклініки, чи приватної клініки, що у дитини є всі необхідні щеплення, її не приймуть ні в дитячий садочок, ні в школу. Тому все частіше трапляються випадки, коли довідки із нібито зробленими щепленнями просто купують. Як стверджують лікарі, діти з купленими довідками не лише є в групі ризику, але й частіше хворіють звичайними застудами.

Наразі вакцинація проводиться за згодою батьків і є обов’язковою. Задача лікаря-педіатра – надати про щеплення і можливу реакцію всю необхідну інформацію, щоб батьки не переживали про небажаний результат.

Вакцинація: більше користі, чи ризику?
Основними нормальними побічними діями після щеплення є:
  • незначне підвищення температури
  • почервоніння і запалення в області уколу
  • озноб
  • легке ослаблення організму в цілому
  • млявість
  • сонливість
Але в рідкісних випадках можливі і випадки серйозніших алергічних реакцій, або неврологічних проблем. Але це відбувається тоді, коли у дитини є ряд протипоказів від вакцинації. Саме тому дуже валивим є компетентність лікаря, який робитиме щеплення. Він має оглянути дитину, після чого зможе надати компетентну інформацію про стан дитини, готовність її організму до отримання вакцини, має надати всю інформацію про вакцину і можливі нормальні побічні реакції, на кшталт незначного ослаблення.

Важливо також розуміти, що якщо дитина занедужає, не отримавши вакцинацію, це може спричинити серйозні наслідки. Адже вірус тепер значно жорстокіший, ніж він був, навіть, 20 років тому. Саме тому, більшість батьків все ж схиляють свою думку на користь щеплення, щоб уникнути такого розвитку подій. Повторимось, якщо лікар компетентний - ваша дитина буде під професійним наглядом і ніяких аномальних побічних дій не буде.

Пам'ятка:
  • Не варто робити дитині щеплення, якщо вона погане себе почуває, або нездужає
  • В разі, якщо дитина перехворіла грипом, застудою тощо, питання про вакцинацію можна піднімати 2 тижні після одужання.
  • Після щеплення у дитини може початись легке нездужання і це НОРМАЛЬНО! На місці уколу може з’явитись почервоніння, дитина може бути в’ялою, або може трохи піднятись температури. Тоді дають дитині парацетамол. Навіть при цих показах з дитиною можна гуляти і перебувати на свіжому повітрі.
  • Перед щепленням попросіть показати вам всі документи на вакцину, чи зберігалась вона у відповідних умовах, чийого вона виробництва.
  • Нехай лікар розкаже перед щепленням про можливі дії після вакцинації. Адже є вакцини, після яких обов’язково є реакція, а є такі, після яких реакції немає.
  • Після щеплення не давайте дитині цукерок, шоколаду, цитрусових. Це може спричинити появу реакції на вакцинацію.
  • Після зробленого щеплення, дані про це мають занести в медичну картку вашого малюка, або дати вам відповідну довідку, яка відноситься у вашу поліклініку, якщо ви робили щеплення в приватній клініці. Це вам знадобиться, щоб не мати потім проблем з поступленням в садочок, або школу.